Stravinskij 2019 / vstupenky v predaji

by

Predaj vstupeniek a permanentiek spustený!

Milí priatelia festivalu Konvergencie,

čakali sme na to od septembra a v tento adventný čas to prišlo! Všetky vstupenky aj permanentky na februárové Konvergencie nájdete v sieti Ticketportal. Veríme, že si tie svoje čoskoro vyberiete, prípadne nimi spravíte radosť niekomu blízkemu.

Rebel, svetobežník a skladateľská ikona hudby 20. storočia Igor Stravinskij (1882 – 1971) príde vo februári ako exkluzívny hosť na festival Konvergencie. Počas troch večerov v Slovenskom rozhlase zaznejú okrem iných Stravinského diel aj škandalózne Svätenie jari v strhujúcej interpretácii klavírneho dua Mikiho a Nory Skutovcov, rafinované bachovské Concerto „Dumbarton Oaks“, elegantná Talianska suita a hudobná rozprávka, nadčasové protivojnové posolstvo Príbeh vojaka (preklad Ján Štrasser) s charizmatickým Robertom Rothom v úlohe rozprávača. Interpretmi budú aj tentokrát vynikajúci domáci i zahraniční interpreti: huslisti Igor Karško a Milan Paľa, kanadský violista Juan-Miguel Hernandez, violončelista Jozef Lupták, kontrabasista Juraj Griglák, klarinetisti Ronald Šebesta a Branislav Dugovič, maďarský trubkár Zoltán Molnár, sopranistka Eva Šušková, tanečníci Krisztián Gergye, Ivica Franeková a ďalší.

„Máme voči hudbe povinnosť, musíme ju vynájsť,“ povedal Igor Stravinskij. My máme voči hudbe povinnosť ju hrať a vy si ju môžete prísť na Konvergencie vypočuť. Tešíme sa na stretnutia s hudbou.

sprievodné podujatie:
7.2.2019 Čítačka s Robertom Rothom

koncerty:
13.2.2019 / 19.00 hod. Svätenie jari a komorná hudba
14.2.2019 / 19.00 hod. Concerto „Dumbarton Oaks“ a komorná hudba
16.2.2019 / 19.00 hod. Príbeh vojaka

Prvé kusy permanentiek najvernejší návštevníci získajú za uvádzaciu cenu – 49 Eur.
Ceny jednotlivých vstupeniek na koncerty sú v rôznych cenových hladinách a už sa meniť nebudú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *