SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA v Bratislave a Berlíne

by

Slovenská filharmónia uvedie vo štvrtok 3. mája štvrtý koncert  Populárneho cyklu 69. sezóny. Sólistom večera bude husľový virtuóz Dalibor Karvay. Na programe zaznejú diela  Jána Levoslava Bellu, Antonína Dvořáka a Zoltána Kodályho pod taktovkou stáleho hosťujúceho dirigenta SF Rastislava Štúra. Koncert zaznie v sobotu 5. mája v berlínskom Konzerthause, pri príležitosti  25. výročia vzniku Slovenskej republiky.

Na úvod večera zaznie  Koncertná skladba v uhorskom štýle Jána Levoslava Bellu, z roku 1893. Slovenský husľový virtuóz Dalibor Karvay sa predstaví v Koncerte pre husle a orchester a mol, op. 53 Antonína Dvořáka. Na záver je na programe suita zo spevohry Háry János Zoltána Kodályho. Toto dielo vystrieda v Berlíne skladba slovenskej skladateľky Jany Kmiťovej Postranné myšlienky. Koncert v bratislavskej Redute sa začne o 19-tej.

 

Na Rodinný koncert pozývame  všetky deti

Slovenská filharmónia  pozýva na koncerty  svojich najmladších a najmenších návštevníkov. V piatok 4. mája  doobeda o 9.30 a 11.30 sa uskutoční tretia   Hudobná akadémia pre bratislavských a mimobratislavských školákov, ktorí sa v tejto koncertnej sezóne na koncerty prihlásili.  V piatok 4. mája  navštívi bratislavskú Redutu opäť 1400 žiakov.                                                                     Ak so školou Hudobnú akadémiu nenavštevujete, pozývame vás na  Rodinný koncert, s rovnakým programom, ktorý  je na programe  v sobotu 5. mája o 16-tej.

Už túto sobotu 5. mája je pripravené v poradí tretie hudobné popoludnie  pre najmenších a najmladších návštevníkov koncertov. Rodinný koncert sa uskutoční  v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie o 16,00 h. Tentokrát veselý hodinový program pripravili  členovia Symfonického orchestra Konzervatória v Bratislave s dirigentom Jurajom Jartimom. Na stretnutí sa zoznámime  s dielom hudobného velikána  Ludwiga van Beethovena.  Nebudú chýbať klauni a pantomíma. Sobotné  popoludnie bude plné hudobných hádaniek. Tretím hudobným popoludním  bude sprevádzať Martin Vanek a na záver nebude chýbať obľúbená tombola.

Vstupenky sú v predaji v Pokladnici SF alebo online na www.navstevnik.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *