SF, utorkový komorný koncert mladých interpretov

by

Hudobná mozaika
V utorok 13. novembra sa v Malej sále Slovenskej filharmónie uskutoční úvodný koncert cyklu Hudobná mozaika v spolupráci s International Holland Music Sessions. Návštevníkom koncertu sa predstavia mladí špičkoví umelci – francúzsky klavirista Ingmar Lazar, holandsko-francúzska husľová virtuózka Cosima Soulez Larivière, ktorú bude na klavíri sprevádzať japonská klaviristka Natsumi Ohno. Koncert sa začne o 19.00 h.
V rámci cyklu Hudobná mozaika, pozostávajúceho z prezentácie rozmanitých komorných zoskupení, patrí priestor štyroch koncertov už tradične mladým špičkovým interpretom, ktorých vystúpenia organizuje Slovenská filharmónia v spolupráci s International Holland Music Sessions (IHMS). Organizácia Holland Music Sessions usporadúva majstrovské kurzy vedené poprednými umelcami súčasnosti pre laureátov najvýznamnejších svetových medzinárodných súťaží a následne organizuje ich koncertné turné v popredných sálach Holandska vrátane Concertgebouw Amsterdam, ako aj ďalších európskych štátoch a v Rusku. Na týchto koncertoch sa môžeme tešiť na výkony plné mladíckej energie, sviežosti a vášne, ale aj profesionálnej suverenity.
Holandsko-francúzska huslistka Cosima Soulez Larivière vyhrala minulú jeseň 1. cenu na súťaži Bartók World Competition v Budapešti. Po víťazstve na Bartókovej súťaži Cosima Soulez Larivière povedala: „Najdôležitejšou úlohou hudobníka je naladiť sa na vlnovú dĺžku skladateľovej duše a ducha a na kultúru a tradície jeho vlasti“. V druhej polovici koncertu bude účinkovať francúzsky klavirista Ingmar Lazar, ktorý rýchlo napreduje na výslnie komornej hudby. Hudobníci v pestrom programe ponúknu skvostné diela skladateľov rozmanitých kultúr. Ingmar Lazar stvárni odlišné poetiky Lisztovho virtuózneho Mefistotelovského valčíka a opojnú zvukomalebnosť a brilantnosť Ravelových Zrkadiel.

PROGRAM:
Cosima Soulez Larivière husle
Natsumi Ohno klavír
Johann Sebastian Bach
(upr. Bruce Fox-Lefriche) Tokáta a fúga pre organ d mol, BWV 565
Eugène Ysaÿe Poème élégiaque d mol, op. 12
Karol Szymanowski Sonáta pre husle a klavír d mol, op. 9
Ingmar Lazar klavír
Maurice Ravel Zrkadlá
Franz Liszt Mephisto Waltz č. 1, S. 514

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *