Rocková Bratislava na dvoch scénach a s krstom knihy (16.3.2013)

by

Koncert Rocková Bratislava sa uskutoční 16. marca 2013 v priestoroch MMC a Randal Klubu. Vystúpi na ňom rad kapiel: Buttons, Blues Five, Collegium musicum, Prúdy, Fermata, ExTip, Zóna A, Galadriel, Rust2Dust, Funkiez, Meditating Four, Modus, Peci Uherčík s kapelou, Vasko Velčický s kapelou, Henry Tóth s kapelou, Boboš Procházka, Laco Lučenič. Cieľom koncertu je naživo priblížiť rockové dianie v Bratislave od nástupu začiatkom 60 rokov do konca roka 2011.
Na koncerte sa bude krstiť kniha Fedora Freša a Tomáša Berku “Rocková Bratislava“, ktorá vychádza vo vydavateľstbe Slovart. Táto kniha mapuje bratislavskú rockovú scénu za posledných 50 rokov. Súčasťou sú zoznamy kapiel (350) a muzikantov (1450), ktorí za uvedené obdobie pôsobili. Krstný otec bude Marián Varga.
Rockovß_Bratislava_WEB_plagßt

2 Responses to "Rocková Bratislava na dvoch scénach a s krstom knihy (16.3.2013)"
 1. Igi uvádza stanovisko Borisa Sodomu.
  Priatelia,
  V knihe Rocková Bratislava sa Fedor Frešo zmieňuje i o našej kapele Strom. Keď som si text prečítal bol som prekvapený z toho čo tam napísal a to napriek tomu, že som mu poslal všetky údaje, o ktoré ma požiadal. Fotku kapely, dátum vzniku a roky fungovania kapely, zoznam piesní, ktoré sme nahrali a iné dôležité informácie. Už prvej nepresnosti sa dopustil keď napísal, že kapelu som založil ja sám. Založili sme ju spolu s Ďoďákom. Ďalej ako rok jej vzniku uvádza rok 1980 namiesto roku 1977. Zaradil nás tak do ’80-tych rokov namiesto do rokov ’70-tych. Tiež okrem iného píše, citujem „napriek takmer poleposition na štarte sa neskôr neudialo takmer nič, s čím by sa dalo logicky rátať“ a pokračuje “odohrala nepatrný počet koncertov a po obligátnom rôčiku-dvoch sa rozpadla“. Či to bolo naozaj tak ako uvádza sa môžete sami presvedčiť na mojej webovej stránke
  http://www.skupinastrom.info/

  Je komické, že držím v ruke naše nové CD, ktoré mapuje činnosť Stromu, 2 SP s Petrom Lipom, 4 LP, ktoré vydalo hudobné vydavateľstvo OPUS s najúspešnejšími piesňami rokov 1980, 1981, 1983, 1984 a na ktorých sú i naše piesne, že sme vystupovali v mnohých televíznych programoch napr. Našich deväť, Panoptikum Jara Filipa, v Televíznom klube mladých s Petrom Lipom a iných reláciách či už s ním alebo sami. To, že sme hrali na Bratislavskej Lýre 1981 tam vôbec neuviedol. Ani to, že sme s Ďoďákom objavili skvelú Soňu Horňákovú a aj keď Ďoďák neskôr z kapely odišiel, STROM fungoval začiatkom ’80-tych rokov v novej zostave ďalej. Logickým výsledkom tejto spolupráce bolo, že sme s ňou nahrali rockové, pop-rockové a blues-rockové piesne, natočili recitály pre STV, vyhrali dvakrát súťaž Zlatý Triangel, vydali 2 SP platne, vyšlo double CD s našimi piesňami, hrali na hudobných festivaloch na Slovensku i v Česku, o tom sa vôbec nezmieňuje. Zato spomína kapely, ktorých najväčším úspechom bol ich názov. Čo k tomu dodať? Ešte že máme ten Internet.
  Boris Sodoma

  • Je cas uviest veci na úpravu mierru…:-)) /Nech zije dobra muzika…taka nestarne a svuislosti sa postupne poodhalia v plnej miere…:-)) emu, s potesenim i nadajami

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *