Pravidlá blogu

Pravidlá vkladania textov

REGISTRÁCIA

 1. Po zaregistrovaní získaš status ODBERATEĽ. Môžeš písať komentáre, ktoré však podliehajú v prvom štádiu schvaľovaniu. Našou snahou je vyčistiť portál od spamov, robotov a nepovolaných ľudí.
 2. Komentáre sa schvaľujú najneskôr do 24 hodín. Ihneď po odsúhlasení prvých komentárov admin upraví status na PRISPIEVATEĽ. Ten ti umožní vkladať komentáre bez obmedzenia a schvaľovania.
 3. Po vložení 20 komentárov ti admin zvýši status na AUTOR, čo ti umožní neobmedzene vkladať články i linky.
 4. V prípade, že máš obchod s hudbou a chceš prepojiť vinylworld s tvojim obchodným systémom, kontaktuj nás. Viac na pravidlách pre elektronický predaj.

 

VKLADANIE ČLÁNKOV

 1. príspevky vkladá registrovaný užívateľ sám za seba
 2. užívateľ zodpovedá v plnom rozsahu za obsah, originalitu i kvalitu príspevkov
 3. server je o náročnej hudbe – vážnej hudbe, jazze, a vybratých dielach z oblasti rocku, blues, world ktoré výrazným spôsobom zasiahli do vývoja hudby. Prosíme užívateľov, aby tento status rešpektovali a nevkladali články k iným žánrom.
 4. Striktne blokujeme posty s linkami na nelegálne kópie a dáta hudobných nosičov.
 5. Prosíme užívateľov o presné zakategorizovanie postov z hľadiska labelu, žánru, obdobia a autora. V prípade, že vám chýba nejaká kategória, spojte sa s adminom na meet@meet.sk a dohodnite si postup.
 6. Platí pravidlo – jedno dielo jeden post. U vážnej hudby sa rozumie každá zásadná interpretácia osve. Nevkladajte prosím duplicitné diela.
 7. Hodnoťte prosím diela ratingom. Zobrazuje sa priemer hodnotení.

 

VKLADANIE HUDOBNÝCH UKÁŽOK

 1. do blogu je podľa platnej legislatívy možné vkladať výhradne ukážky z Youtube formou linky alebo iframe embedovacieho kódu
 2. iné verzie hudobnej produkcie mpg, vaw a pod… priamy upload súboru môže vkladať výhradne autor diela.

 

JAZYKOVÁ LOKALIZÁCIA

Keďže  fanúšikov náročnej hudby nieje dnes tak veľa a kontakty presahujú slovensko rozhodli sme sa byť medzinárodní. Preto

 1. Kompletné menu a navigácia je v anglickom jazyku (veríme, že väčšina fanúšikov náročnej hudby s angličtinou nebude mať problém) Obdobne aj jazykové transkripcie mien a názvov sa snažme zjednotiť kvôli vyhľadávaniu a indexácii na anglické.Napr. (Čajkovskij, Tschaykovsky, Tchajkovskij) Ak chcete, aby sa Váš post našiel, nájdite si v selekčných tabuľkách alebo kategóriách defaultnú transkripciu a použite ju celú aspoň raz v článku. Môžete kľudne použiť i viac verzií, dôležité je použiť celú správnu aspoň raz.
 2. Komenty aj posty sú multijazyčné.
 3. Nechceme komunitu klasickej hudby oklieštiť len slovenským jazykom. To, že možno niečomu nebudeme rozumieť nie je tak hrozné ako to, že by sme inak hovoriacej komunite neumožnili vstupovať na stránky. Preto:
 4. Každý píše ako vie a každý číta čomu rozumie. Dá a vezme si, čo môže.
 5. Hudba je medzinárodná.

 

FACEBOOK, ODPORÚČANIE A SOCIÁLNE SIETE

 1. Sme na facebooku – staň sa priateľom (facebook) a odporúčaj články.
 2. Sme aj na twitteri Vinylworld – nasleduj nás.
 3. Odporuč komunitu priateľom a zapoj ich. Pomôžeš popularizovať dobrú vec.
 4. Zvidelníš tak dobrú hudbu odspodu.
 5.  

Hoci sú naši užívatelia pod nickmi, snažíme sa aby sme každého osobne spoznali a tým garantovali i kvalitu členstva celej komunity.