Ocenenie za celoživotné dielo pre Prof. Mariana Lapšanského

by

V nedeľu 16. júna si osobnosti svetovej, českej a slovenskej umeleckej scény prevzali európsku cenu Trebbia 2019 za tvorivú činnosť. Benefičný galavečer 18. ročníka Medzinárodnej ceny sa uskutočnil v Španielskom sále Pražského hradu, v priamom prenose ho vysielala Česká a Slovenská televízia.
Medzinárodná cena Trebbia sa udeľuje v štyroch kategóriách, za podporu kultúry a umenia, za tvorivú činnosť, za prínos k dialógu národných kultúr a za celoživotné dielo.
V kategórii za celoživotné dielo si toto prestížne ocenenie v nedeľu večer prevzal klavírny virtuóz, pedagóg a manažér prof. Marian Lapšanský, generálny riaditeľ Slovenskej filharmónie.
Trebbia je európske ocenenie, zrodené v pražskom kostole sv. Rocha ako prirodzený dejinný priesečník skoro tisícročného duchovného vývoja na tomto mieste.
Vzniklo ako výraz uznania a poďakovania umelcom, mecenášom a podnikateľom. Návrhy kandidátov na cenu Tebbia predkladajú Nadačnému fondu Trebbia osobnosti a inštitúcie zo všetkých krajín sveta. Laureátov vyberá Medzinárodný nominačný komitét, ktorý tvoria známe osobnosti zo sveta kultúry, biznisu a politiky. Záštitu nad 18. ročníkom benefičného galavečera prevzali ministri kultúry Českej a Slovenskej republiky – Antonín Staněk a Ľubica Laššáková.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *