O Vinylworld


VINYLWORLD

Napriek tomu, že si sa dostal na site s názvom Vinylworld tento priestor nieje iba o vinyloch a už vôbec nie iba o predaji. Je určený najmä milovníkom náročnej hudby. Klasickej, kvalitnej a dobre znejúcej. Vážnej, jazzovej i viacerých rockových titulov, ktoré si podľa nás zaslúžia medzi klasiku dnes patriť.

NAŠA VÍZIA

  • Chceme vytvoriť centrum kvalitnej hudby.
  • Chceme si vytvoriť vlastnú encyklopédiu.  Zbierku, virtuálnu burzu a komunitu o dobrej a dobre znejúcej hudbe.
  • Chceme rozprúdiť diskusiu o kvalitnej hudbe
  • Chceme podnietiť viac (najmä mladých) ľudí, aby počúvali náročnejšie a kvalitné veci. Aby spoznali, aká emotívna a krásna hudba môže byť.
  • V neposlednom rade chceme spojiť ľudí, ktorí sa takejto hudbe venujú alebo chcú venovať. Či už profesionálne, alebo ako amatéri, poslucháči, zberatelia vinylov, platní, literatúry, nôt. Aby sa poznali a vzájomne komunikovali. Registrácia je úplne nezáväzná a bezplatná. Ponúkame plnohodnotnú otvorenú platformu na diskusiu o hudbe.
  • Máme ambíciu, aby sa Vinylworld stal priestor, kde si človek môže urobiť prehľad o tom čo sa oplatí počuť.
  • Zohnať, požičať, kúpiť alebo predať platňu, knihu, noty…. alebo iba pokecať.

ČO NA STRÁNKACH NÁJDEŠ

Motiváciu, emóciu a radosť z kvalitnej muziky. Spoznáš sa s komunitou ľudí, ktorým nestačí len rádio v aute alebo Superstar v TV. Nájdeš starých alebo nových priateľov, s ktorými možeš hovoriť o muzike a zberateľských vášňach. Alebo nostalgický návrat do obdobia, keď sme bez vinylovej platne jednoducho nemohli žiť. Nájdeš tu recenzie, odporúčania na zaujímavé nahrávky (nielen vinylové). Informácie o autoroch, skladateľoch a ich dielach. Taktiež upútavky na zaujímavé podujatia, koncerty, festivaly, programy a akcie s dobrou hudbou spojené. Ale i priestor na výmenu a požičiavanie si platní, nôt a hudobnej literatúry.

Novinka: Keďže niektoré významné slovenské i svetové tituly na vinyloch nikdy nevyšli rozhodli sme sa to tolerovať a zaraďovať ich do zoznamov tiež. Bolo by škoda diskriminovať dobrú hudbu iba výberom média. Týka sa to najmä súčasnej hudby (naxos, new ecm …) a stredoveku, renesancie a baroka (harmonia mundi, opus111, …)

Viac na pravidlách blogu.

ČO NA STRÁNKACH NENÁJDEŠ

Stránky sú o klasickej hudbe. Vážnej, jazzovej a rocku. Nenájdeš tu maxáče a Dj komunitu. Nenájdeš tu ani technické recenzie najnovších aparatúr, ani marketingový otravný balast. Už vôbec nie linky na mpg-ové sťahovania kvánt hudobných dát a nelegálnych kópií. Na to sú iné fóra.

KONCEPT PREDAJNE S NEPREDAJNÝMI LP

Predovšetkým sme zberatelia. Preto pre nás nie je primárny predaj, ale posluch a diskusia. Veríme, že tento server dokáže existovať aj bez priameho marketingu iba s podporou komunity, ktorá ho tvorí. Prirodzene ak už musíš, môžeš si vybraté kúsky kúpiť.

  • Tituly, ktoré sú všeobecne dostupné si môžeš u nás objednať o 1-2 eurá lepšie ako v bežnom dostupnom predaji. Oplatí sa a podporíš náš koncept. Sú tu aj ponuky CD.
  • Tituly, ktoré majú skôr zberateľský charakter vlastne ich majitelia ani predať nechcú. Sú radi, že ich majú. Ceny sú kocipované ako hodnota, na ktorú si zberatelia LP cenia.

V tomto prípade server iba informuje, funguje skôr ako burza platní. Je na tebe sa s majiteľom dohodnúť. Chceme najmä o hudbe diskutovať, upozorňovať na významné eventy a diela, vymieňať si názory, vzájomne sa inšpirovať a nadchýnať. Viac na pravidlách eshopu.

OTVORENÁ KOMUNITA

VinylWorld je otvorená komunita. Voľná platforma milovníkov klasickej hudby, jazzu a rocku. V prípade, že v nej chceš aktívnejšie fungovať, písať, predávať, vymieňať si názory, LP, CD, DVD, SACD, noty, knihy, … daj nám jednoducho vedieť. Vytvor si konto a si vnútri. Po úprave konta môžeš na stránkach samostatne ponúkať i svoje vlastné LP vo vlastnej réžii. Ak más dotazy, kontaktuj nás na emailovej adrese: meet@meet.sk.

Začínali sme pred mnohými rokmi v Medickej záhrade, na konzerve, v Zelenom dome, vo Véčku, neskôr v Petržalke na burzách platní. Boli to časy, keď hudba a platne mali tajomnú moc. Keď sa ľudia dokázali zastaviť a dopriať si kvalitu. Ísť po nej. Áno možno trochu nostalgia, možno trochu retro, … Stratený zvuk z vinylu už dnes mnohí v tom streame marketingu, naháňania sa za peniazmi a zvukového balastu ani nepoznajú. Netušia, že ten zvuk je mimoriadne lepší, emotívnejší, hlbší, proste živší než dnešné digitalizované alternatívy. Je temer pravidlom, že pôvodné nahrávky na starých vinyloch znejú oveľa, oveľa lepšie, priestorovejšie, dynamickejšie, než súčasné CD. Stačí si pustiť staré vinyly RCA, Decca, Deutsche Grammophon, alebo staré vinyly legendárneho vydavateľstva ECM. Dnes väčšina ľudí ani nevie, čo je to gramec, čo to znamená položiť platňu na tanier a spustiť prenosku.

Ak sú ti naše názory blízke, si vítaný. Zaregistruj sa. Registrácia je nezáväzná a bezplatná.

Môžeš doplnovať, komentovať, hodnotiť, kupovať i predávať :-). Kvôli spamom a robotom sme naviazali prvé príspevky na odsúhlasenie, neskôr ti pridelíme status prispievateľa, komentátora či predajcu s plnými právami. Ak máš ďalšie otázky pozri pravidlá blogu alebo pošli mail na meet@meet.sk.