Hudobná mozaika v Malej sále SF

by

V utorok 24. apríla sa uskutoční v Malej sále Slovenskej filharmónie siedmy koncert cyklu Hudobná mozaika v spolupráci s International Holland Music Sessions. Zajtra večer sa návštevníkom koncertu predstavia traja mladí špičkoví interpreti – poľskí umelci , violončelistka MARTA KORDYKIEWICZ  a klavirista ŁUKASZ CHRZĘSZCZYK  a azerbajdžanský klavirista TOGRUL HUSEYNLI. Koncert sa začne o 19.00 h.

Na týchto koncertoch pravidelne vystupujú špičkoví interpreti vystupujúci pod záštitou International Holland Music Sessions (IHMS),  laureáti najprestížnejších svetových súťaží a absolventi majstrovských kurzov organizovaných agentúrou IHMS, na ktorých vyučujú koncertní umelci zvučných mien. Vďaka IHMS koncertujú mladí interpreti v popredných sálach Holandska vrátane Concertgebouw Amsterdam, ako aj ďalších európskych štátov a Ruska. Zajtra večer sa návštevníkom koncertu predstavia traja z nich – poľskí umelci , violončelistka MARTA KORDYKIEWICZ  a klavirista ŁUKASZ CHRZĘSZCZYK  a azerbajdžanský klavirista TOGRUL HUSEYNLI. MARTA KORDYKIEWICZ  je absolventkou Hudobnej školy Zenona Brzewského vo Varšave (prof. Andrzej Orkisz) a Hudobnej univerzity Fryderyka Chopina vo Varšave (prof. Tomasz Strahl a Rafał Kwiatkowski). V štúdiách pokračovala na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien u prof. Reinharda Latzka. Od januára 2018  je zástupkyňou koncertného majstra violončelovej skupiny Filharmónie v Grazi. Pôsobí ako asistentka prof. Stefana Kropfitscha na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien. ŁUKASZ CHRZĘSZCZYK študoval na Hudobnej univerzite Fryderyka Chopina vo Varšave u prof. Piotra Paleczného a prof. Maje Nosowskej. V súčasnosti pôsobí ako odborný asistent prof. Katarzyny Jankowskej – Borzykowskej na Katedre klavírnej komornej hry. Vo februári 2018 získal titul doktor umenia.  TOGRUL HUSEYNLI študoval na Hudobnej škole Bulbul a na Hudobnej akadémii v Baku. V súčasnosti  je poslucháčom postgraduálneho štúdia na univerzite Mozarteum v Salzburgu. Zároveň vyučuje na Hochschule für Musik und Tanz Köln.

Na programe zaznejú diela Witolda Lutosławského, Dmitrija Kabalevského, Fryderyka Chopina, Johanna Sebastiana Bacha, Roberta Schumanna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *