Godár: Querela Pacis

by

Novinka CD Godár Vladimír: QUERELA PACIS

Významný európsky festival zborového spevu Europa Cantat sa konal tento rok v holandskom Utrechte. Pri príležitosti predvedenia Händlovho Te Deum požiadal festival Vladimíra Godára, aby napísal pendant k tejto Händlovej skladbe oslavujúcej Utrechtský mier. Tak vznikla skladba Querela pacis, ktorá bola premiérovaná v Utrechte 23. júla 2009. Nahrávanie skladby Querela pacis na CD sa uskutočnilo v Kostole Svätej rodiny v Bratislave-Petržalke v dňoch 5.–9. júla 2010.

More infos >>>>
Sampel:

   

13 Responses to "Godár: Querela Pacis"
 1. Kto to este nepocul, utekajte tam kde pocut mozete. Toto dielo prezije Godarovu generaciu. Spomente si o 20 rokov.

 2. Igi, mam silny pocit, ze cele dielo Vladimira Godara prezije jeho generaciu. Osobne si myslim, ze skladatela takehoto formatu sme na Slovensku este nemali.

 3. „Erazmus bol asi prvým mysliteľom, ktorý vojnu bezpodmienečne odsúdil ako absolútne zlo. Urobil to vo svojich dvoch rečiach, z ktorých práve jedna nesie názov Querela pacis,“ spomína skladateľ dielo, z ktorého úryvky sa stali aj textami úvodu a záveru jeho oratória. Ďalšie piesne za svoje slová vďačia Jánovi Ámosovi Komenskému, Alfrédovi Tennysonovi, Henrymu Wadsworthovi Longfellowovi či dokonca neznámemu mezopotámskemu autorovi Náreku za mestom Ur. Querela pacis je plačom mieru, ktorý si vo svete nevie nájsť svoje miesto, a toto Erazmovo posolstvo je podľa Godára dnes rovnako aktuálne, ako v počiatkoch renesancie, keď ho mysliteľ propagoval.

  Čítajte viac: http://kultura.pravda.sk/novinka-vladimira-godara-hlada-miesto-pre-mier-f48-/sk_khudba.asp?c=A110513_180337_sk_khudba_p46#ixzz1MQGIxCxs

 4. Daroval som toto CD mojmu viedenskemu kolegovi. Je to nadseny amatersky klavirny hrac. Tu je jeho reakcia:
  „Auch das Oratorium Querela Pacis war mir neu. Diese CD trifft ebenfalls meinen Geschmack. Normalerweise bin ich moderner Klassik gegenüber sehr zurückhaltend, aber dieses Stück verbindet wechselnde Harmonik mit Rythmus und Klanggemälden und ist sehr interessant. Anders als viele moderne Musikstücke spricht es mich aber auch emotional an, was mir bei Musik sehr wichtig ist.

  Die Aufnahmequalität aller CDs ist hervorragend, räumlich und klanglich ausgewogen.
  Ich bin sehr froh, diese Stücke kennengelernt zu haben.“
  Co je dobre treba sirit aj sukromnymi kanalmi.

  • Tu mate preklad:
   Tiez oratoriim Querela Pacis bolo pre mna nove. Toto CD pasuje mojej chuti. Normalne som voci modernej klasike velmi zdrzanlivy ale tento kus spaja premenlivu harmoniu s rytmom a zvukomalebnostou a je velmi zaujimave. Na rozdiel od vela modernych hudobnych kuskov oslovuje ma aj emocionalne, co je pre mna pri hudbe velmi dolezite.

   Kvalita nahravky vsetkych CD je vynikajuca, priestorovo a zvukovo vyvazena. Som velmi rad, ze som tieto kusky mohol spoznat.

 5. Práve som si jeden chcel objednať a nefunguje to. Keď som prihlásený nemohlo by to načítať údaje priamo musím všetko vypisovať? A je to v nejakom demo móde. Admin hurry up. Peniažky utekajú.

 6. to audiomen – sorry este furt odladujeme nejake detaily v eshope ak si niekde z okolia Bratislavy nakúp pre tentokrat v Divyde v Hummelovom muzeu pri Primacialnom palaci. Ak tam najdes takeho vlasateho vysokeho tak ho pozdravuj. 🙂
  Slubujem ze do jula to bude vsetko skvelo fungovat.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *