Jazz Album roku 2017

Posted · Add Comment

Rok sa s rokom zišiel a je čas obzrieť sa čo sa podarilo. Pozrime sa na rebríček jazzových albumov podľa NDR.de

Bol to rok plný dôležitých a inšpiratývnych počinoch. Ale aj rok smutných udalostí s úmrtiami Al Jarreau, Geri Allen a John Abercombie. Nechajme spomienky a poďme na rebríček.

1. Wolfgang Haffner: „Kind of Spain“

Bubeník Wolfgang Hafner ukázal na „Kind of Spain“ atmosféru španielskej krajiny bez toho aby skĺzol do typického španielskeho klišé.

 

2. Ahmad Jamals „Marseillejazz“


Velikán amerického jazzu sa prezentuje ako frankofil. Ahmad Jamal venuje svoj nový album prístavnému mestu Marseille, ktoré je pre neho zdrojom multikultúrnej inšpirácie.

 

 

3. Chick Corea: „The Musician“

Pri príležitosti 70. Chicka Coreu bol pozvaný do veľkých a dôležitých koncertných sálov. Na tomto albume sa objaví s 27 rôznymi muzikantami, tak ako sa zjavili v klube „Blue Note“ v New Yorku.

 

4. Jack DeJohnette: „Hudson“


Štyria muzikanti od Hudsonu si na turné užívajú atmosféru pokojnej rieky Hudson. Vedome prepájajú tento pokoj s duchom „Woodstocku“.

 

 

5. Ulf & Eric Wakenius: „Father and Son“

Ulf Wakenius patrí k špičkovým jazzovým gitaristom. Jeho syn Eric vyrastal s rokom a popom. Spolu dokázali dospieť k dialógu presahujúcom generácie.

 

 

Ďalšie priečky a podrobnosti najdete: https://www.ndr.de/info/sendungen/jazz/Jazzalbum-des-Jahres-2017,jahresalbumjazzdrei104.html

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *