Klavirista ANDREW VON OEYEN

Posted · Add Comment

Hosťom Slovenskej filharmónie je tento týždeň americký klavirista ANDREW VON OEYEN

V utorok 28. novembra sa uskutoční druhý koncert cyklu Klavír a klaviristi. V Malej sále SF sa predstaví americký interpret ANDREW VON OEYEN, ktorý vystúpi v tomto týždni – vo štvrtok a piatok 30. novembra a 1. decembra aj po boku orchestra Slovenská filharmónia. Koncerty sa začnú o 19.00 h.
ANDREW VON OEYEN je jedným z najpodmanivejších klaviristov svojej generácie a vďaka jeho vkusnej a do hĺbky pochopenej interpretácii skladieb, ako aj vyváženosti medzi umeleckým majstrovstvom a brilantnou technikou, je oslavovaný po celom svete. V 16 rokoch debutoval s orchestrom Los Angeles Philharmonic pod taktovkou Esu-Pekku Salonena, a od vtedy exceluje so širokým spektrom koncertného repertoáru. V aktuálnej koncertnej sezóne bude na svojom viedenskom debute v Konzerthause interpretovať Bernsteinovo dielo Vek úzkosti; predstaví sa s Orchestrom Mariinského divadla, s Dallas Opera Orchestra, PKF – Prague Philharmonia, Memphis Symphony, Sarasota Orchestra, Sacramento Symphony, Pasadena Symphony, so Slovinskou filharmóniou a na recitáloch naprieč Európou a USA. Znovu vystúpi v Kráľovskej opere v Muscate na Novoročnom galavečeri ománskeho sultánatu. V roku 2018 ďalej vystúpi na koncertoch s Dallas Symphony Orchestra, s Orchestrom divadla La Fenice a s Jeruzalemským symfonickým orchestrom. V júni 2016 uzatvoril van Oeyen exkluzívnu zmluvu na nahrávanie s Warner Classics. V roku 2017 vyšiel jeho kritikou oceňovaný debutový album pod touto značkou, ktorý obsahuje diela pre klavír a orchester od C. Saint-Saënsa, M. Ravela a G. Gershwina.
V utorkový podvečer zaradil umelec do svojho programu diela Wolfganga Amadea Mozarta, Johannesa Brahmsa, Franza Liszta a Richarda Wagnera.
Vo štvrtok a piatok 30. novembra a 1. decembra zaznie v jeho interpretácii Koncert pre klavír a orchester č. 2 g mol, op. 22 Camilla Saint-Saënsa, ktorý patrí k skladateľovým najhrávanejším klavírnym koncertom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *