Klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela

Posted · Add Comment

V septembri sa uskutoční 9. ročník medzinárodnej klavírnej súťaže
Johanna Nepomuka Hummela 

 

Tretí septembrový týždeň sa v Bratislave stretnú mladí klaviristi z rôznych kútov  sveta  a zabojujú  o prvenstvo na 9. ročníku medzinárodnej klavírnej súťaže Johanna Nepomuka Hummela. Hummel, rodák z Bratislavy, študoval u Mozarta, Albrechtsbergera, Salieriho a Haydna.  Počas svojho života bol  považovaný za jedného z najväčších skladateľov a klaviristov Európy.   Vynikol predovšetkým v oblasti virtuóznej klavírnej hudby.

Prezident súťaže a generálny riaditeľ Slovenskej filharmónie  Marian Lapšanský pred nadchádzajúcim  ročníkom povedal: „S potešením sledujem, že Hummelova tvorba sa teší rastúcej obľube medzi výkonnými umelcami či komornými súbormi a čoraz viac dirigentov si diela klasicistického majstra zaraďuje do svojho repertoáru. Skladateľovej hudbe sa intenzívne snažia vdýchnuť život najmä mladí klaviristi zo všetkých končín sveta“.

 

Medzinárodná klavírna súťaž  sa bude konať v bratislavskej Redute od  pondelka  18.  do soboty 23. septembra 2017.

Prvé tri  kolá  sa uskutočnia v Malej sále Slovenskej filharmónie a budú  prístupné verejnosti ZDARMA .

  1. kolo 18. – 19. september
  2. kolo 20. – 21.  september
  3. kolo 22. september

Finále a Slávnostné vyhlásenie laureátov, odovzdávanie cien a koncert víťazov sa uskutočnia v sobotu  23. septembra o 16.00 a 19.00 h v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie. Traja    finalisti sa predstavia v sobotné popoludnie   s orchestrom Slovenská filharmónia a stálym hosťujúcim dirigentom SF Rastislavom Štúrom. Zabojujú o prvenstvo, o ktorom rozhodne medzinárodná porota zložená z prestížnych klaviristov a pedagógov /predseda – Pavel Gililov Nemecko, členovia – Andrea Bonatta, Taliansko, Eva Cahová, Slovenská republika, Martin Kasík, Česká republika, Marian Lapšanský, Slovenská republika, Eliso Virsaladze, Gruzínsko, Andrey Yaroshinsky, Rusko/.

Vstupenky na sobotné slávnostné popoludnie a večer sú v predaji v Pokladnici Slovenskej filharmónie, online predaj a rezervácie na www.navstevnik.sk a  v sieti Ticketportal.

  1. medzinárodná klavírna súťaž J. N. Hummela sa uskutoční pod záštitou ministra kultúry Slovenskej republiky Marka Maďariča.

www.filharmonia.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *