Peter Breiner so Slovenskou filharmóniou

Posted · Add Comment

Oslavy šesťdesiatky Petra Breinera vyvrcholia júnovými koncertmi so Slovenskou filharmóniou v piešťanskom Dome umenia (22.6.2017) a v bratislavskej REDUTE (23.6.2017).

Jeden z najnahrávanejších hudobníkov na svete. Skladateľ, dirigent, klavírny virtuóz, aranžér a publicista. Slovák s kanadským občianstvom žijúci v New Yorku. Svetoobčan, neostýchajúci sa bez okolkov a bez servítky komentovať dianie nielen na našej rodnej hrudi. Jubilujúci Peter Breiner (narodil sa 3. júla 1957 v Humennom) sa v najbližších týždňoch predstaví slovenskému publiku celou paletou svojho umenia.

Oslavy šesťdesiatky Petra Breinera vyvrcholia júnovými koncertmi so Slovenskou filharmóniou. V premiére zaznie jeho posledné orchestrálne dielo SROWMAAM, pre malý symfonický orchester. Po ňom popredný predstaviteľ ruskej klavírnej školy Pavel Gililov prednesie pod jubilantovou taktovkou sólový part Gershwinovej Rapsódie v modrom a na záver zaznejú v slovenskej premiére Musorgského Obrázky z výstavy v monumentálnej Breinerovej úprave, ktorú BBC Radio 3 prednedávnom označilo za fascinujúcejšiu ako Ravelovu. Koncerty sa uskutočnia 22. júna v piešťanskom Dome umenia a 23. júna o 19.00 v bratislavskej Redute.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *