Sviatok hudby oslávime spoločne v stredu 21. JÚNA

Posted · Add Comment

V Slovenskej filharmónii od 10,30 – 13,00 h
21. júna od 10,30 – 13,00 hod, v rámci Svetového dňa hudby, pozývame všetkých milovníkov hudby do priestorov Slovenskej filharmónie. Bezplatne môžete navštíviť generálku symfonického koncertu, na ktorom sa Slovenská filharmónia predstaví pod taktovkou skladateľa, dirigenta, klavírneho virtuóza, aranžéra a publicistu Petra Breinera.
Zajtra doobeda máte možnosť prísť do zrekonštruovaných priestorov Koncertnej siene a nasýtiť sa hudbou. Ako sa pripravuje koncert? Čo hovorí dirigent orchestrálnym hráčom? Aj toto zažijete zajtra v bratislavskej REDUTE. Začneme v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie o 10,30 h.
Slovenská filharmónia
Peter Breiner dirigent
Peter Breiner: SROWMAAM
Modest Petrovič Musorgskij: Obrázky z výstavy (arr. P. Breiner)
————————————————————————————————————————————
V stredu 21. júna sa uskutoční Sviatok hudby (doteraz známy ako Noc hudby). Podujatie iniciovalo Hudobné centrum na základe inšpirácie medzinárodne etablovaného Fête de la Musique, ktorý bol po prvýkrát vyhlásený vo Francúzsku v roku 1982. K iniciatíve sa môžu pripojili viacerí organizátori kultúrnych udalostí rozličných štýlov či žánrov, ako aj samotní interpreti. Pod hlavičku Sviatku hudby sú zahrnuté hudobné podujatia na celom Slovensku, ktoré sa uskutočnia v tento deň.
O všetkých plánovaných podujatiach sa dozviete tu:
http://hc.sk/projekt/noc-hudby/koncerty/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *