francúzsky violončelista Francois-Marie Lhuissier

Posted · Add Comment

Ludus Trio v Redute
V utorok 28. marca sa v Malej sále Slovenskej filharmónie uskutoční ďalší koncert cyklu Hudobná mozaika , v spolupráci s International Holland Music Sessions. Predstaví sa na ňom komorné zoskupenie Ludus Trio, teleso s medzinárodným obsadením, ktoré založili Anna Dmitrieva (husle) a Mane Davtyan (klaívr) v roku 2011 v Petrohrade. Komorné zoskupenie dopĺňa francúzsky violončelista Francois-Marie Lhuissier.
V rokoch 2015 a 2016 získalo Ludus Trio 1. cenu na 4. ročníku Súťaže v komornej hudbe pri Vysokej hudobnej a tanečnej škole v Kolíne a bolo vybraté na reprezentáciu školy na WDR Open Auditions a na Súťaž klavírnych trií F. Mendelssohna Bartholdyho. Od roku 2015 študuje Ludus Trio komornú hudbu na Vysokej hudobnej a tanečnej škole v Kolíne u Haralda Schonewega a Anthony Spiriho.
Ludus Trio zostavilo svoj program z nasledovných diel – Trio pre klavír, husle a violončelo č. 5 D dur, op. 70 č. 1 Ludwiga van Beethovena, Trio pre klavír, husle a violončelo č. 1 G dur Clauda Debussyho a Trio pre klavír, husle a violončelo č. 3 f mol, op. 65 Antonína Dvořáka. Beethovenove Klavírne trio č. 5 D dur op. 70 č. 1 z roku 1808 je jedným z dvojice trií publikovaných v roku 1808 na vrchole skladateľovho obdobia. Antonín Dvořák napísal niekoľko trií, Klavírne trio č. 3 f mol op. 65 patrí medzi vrcholné diela jeho komornej tvorby.
Koncert sa začne o 19.00 h.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *