SF, vo štvrtok a piatok, John Axelrod, dirigent, Ilya Gringolds, husle

Posted · Add Comment

John Axelrod a Ilya Gringolts v bratislavskej REDUTE
Vo štvrtok a piatok 9. a 10. marca
budú hosťami bratislavskej REDUTY dvaja výnimoční umelci – jeden z vedúcich dirigentov našich čias, Američan John Axelrod, ktorý je žiadaný orchestrami po celom svete a svetoznámy husľový virtuóz Ilya Gringolts, laureát najslávnejšej husľovej súťaže na svete – Premio Paganini, ktorú vyhral už ako 16-ročný.
Ilya Gringolts je jedným z najpozoruhodnejších umelcov dnešnej doby. Spolupracuje s najvýznamnejšími orchestrami a umelcami z celého sveta. V jeho interpretácii zaznie Koncert pre husle a orchester d mol, op. 47 fínskeho skladateľa Jeana Sibelia, ktorý uvedie na slávnych husliach z dielne A. Stradivariho. Na úvod koncertov sú na programe Štyri morské interlúdiá z opery Peter Grimes, op. 33a britského skladateľa Benjamina Brittena . Interlúdiá – Svitanie, Nedeľné ráno, Mesačný svit a Búrka priam s impresionistickou farebnosťou stvárňuje mnohotvárnosť mora. Pri príležitosti 70. narodenín amerického skladateľa Johna Adamsa, predstaviteľa minimálnej, repetitívnej hudby, zaznie jeho dielo Harmónium . V interpretácii orchestra Slovenská filharmónia a Slovenského filharmonického zboru (zbormajster Jozef Chabroň) pod taktovkou Johna Axelroda .
Návštevníkov piatkového koncertu srdečne pozývame na stretnutie s dirigentom a sólistom koncertu, ktoré sa uskutoční 10 minút po koncerte v piatok 10. marca vo foyeri Slovenskej filharmónie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *