SPOLU NA KONCERT 1+1 vstupenka ZDARMA

Posted · Add Comment

17. 2. Slovenský filharmonický zbor
Slovenský filharmonický zbor nás už viac ako 7 desaťročí reprezentuje na svetových koncertných a operných scénach. Pravidelne uvádza koncerty aj na domácej pôde Slovenskej filharmónie. V piatok 17. februára pozýva na à cappella koncert, pod taktovkou zbormajstra Jozefa Chabroňa. Na programe sú diela troch autorov – Valentina Silvestrova, Petra Fialu a Iris Szeghy. S našou zborovou jednotkou vystúpia traja sólisti – husľový virtuóz Juraj Čižmarovič, sopranistka Eva Šušková a členka SFZ Helena Oborníková, alt. Iris Szeghy sa v diele Stabat mater pre soprán, 3 miešané zbory a sólové husle pohráva so zvukovým priestorom, zbor delí na tri skupiny, pričom jedna spieva spoza scény. Petr Fiala je skúseným hudobníkom, ktorý takmer celú kariéru zasvätil práci s Českým filharmonickým zborom Brno. Aj jeho diela sú preto zväčša zasadené do prostredia zborového spevu. V interpretácii Slovenského filharmonického zboru zaznejú Štyri nokturná pre miešaný zbor a altové sólo. Mimoriadne silne pôsobí tradícia „à capella“ spevu v pravoslávnom duchovnom a hudobnom prostredí. Valentin Silvestrov je v tejto sfére skutočným majstrom. Na koncerte v piatok 17. februára je na programe jeho skladba Diptychon. Koncert sa začne o 19.00 h.
Po nedávnom úspechu na Kanárskych ostrovoch v rámci Festival International de Música de Canarias, kde sa Slovenský filharmonický zbor predstavil v monumentálnej kompozícii Arnolda Schönberga Piesne z Gurre (Gurrelieder) si novodobé zborové umenie vychutnáme v bratislavskej Redute . S podobným a cappella programom sa SFZ v nedeľu 19. februára aj v Brne.
Pri zakúpení vstupeniek využite februárovú akciu SPOLU NA KONCERT 1+1 vstupenka zdarma, ktorá sa dá uplatniť iba v Pokladnici SF.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *