Slovenskí rockeri Persona Grata zahrajú v pražskej O2 Aréne s legendami!

Posted · Add Comment

Usporiadatelia festivalu Prague Sounds Good!, ktorý 28. Júna premení O2 arénu na prehliadku rockových gigantov, rozširuje zoznam účinkujúcich. K hlavným hviezdam večera Dream Theater a bývalým členom Thin Lizzy vystupujúcim teraz pod názvom Black Star Riders pribudne aj slovenská skupina s medzinárodným renomé Persona Grata.

Persona Grata je progresívno rocková formácia, ktorej sa ako jednej z mála východoeurópskych kapiel podarilo preraziť nielen na koncertné pódiá v susedných krajinách, ale tiež napríklad v Spojených Štátoch.

Persona Grata cover logo

K čomu iným kapelám nestačí ani desať albumov, to Persona Grata dosiahla s jedinou platňou! Jej debut z roku 2013 Reaching Places High Above, pri ktorého recenziách ani tuzemské ani zahraničné médiá nešetrili chválou, bol nominovaný na „album roku“ v kategórií Hard and Heavy na Radiohead Awards slovenského rádia FM a následne ho v tej istej kategórii nominovala asociácia ZAI (Zväz autorov a interpretov), ktorá takisto zaradila skupinu samotnú ako „objav roku“. Minulý rok Bratislavčania absolvovali úspešné turné s venezuelským gitarovým virtuózom a dizajnérom neobvyklej 14-strunovej gitary – Felixom Martinom. Absolvent Berklee School of Music spojil svoje sily s kapelou Persona Grata a spoločne odohrali 8 koncertov v Českej Republike a na Slovensku.

Persona Grata – Forevermore /official video/

 

Signfikantný zvuk Persony Grata a jej originálne poňatie progresívneho rocku učarovalo takisto aj samotnému Miku Portnoyovi z Dream Theater, a to natoľko, že skupinu minulý rok pozval do Spojených Štátov na najprestížnejší progresívny festival Progressive Nation at Sea.

Tento rok v Júni v Prahe sa však Persona Grata a Dream Theater stretnú po prvý krát na jednom pódiu, kde sa obe kapely vystriedajú ešte s Black Star Riders.

 „Je to pre nás nesmierna česť a zároveň rešpekt, zahrať si na jednom pódiu s takou legendou porgresívneho rocku akou je Dream Theater. Sú to práve oni, vďaka ktorým sme si zvolili tento žáner. Sú našou veľkou inšpiráciou a vzorom a pevne veríme, že na tomto koncerte dokážeme zo seba dostať maximum aby sme oslovili aj tých najnáročnejších fanúšikov hudby“ – hovorí Martin Stavrovský, frontman Persona Grata.

Viac o Prague Sounds Good! Festivale na http://on.fb.me/1EAKnnY

Viac o Persona Grata na www.personagrata.sk

Persona Grata – Orient Express

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *