31.1.2014 NU:Classic: Rafael Anton Irisarri (us)

Posted · Add Comment

Druhý večer podujatia Nu:Classic bude patriť Rafaelovi Antonovi Irisarrimu, klaviristovi, skladateľovi a multiinštrumentalistovi z amerického Seattlu, ktorého hudba má s Nilsom Frahmom mnoho spoločných znakov. Medzi svojimi vzormi spomína najčastejšie Mahlera, Debussyho aj Pärta a medzi skladateľmi a interpretmi s ktorými spolupracoval sú také mená ako Biosphere, Lusine či Ryuichi Sakamoto.
Na pódiu obsluhuje klavír, laptop aj elektrickú gitaru a ich kombináciou vytvára podľa magazínu Pitchfork „nádherné a drsné zvukové plochy“.
Irisarri nezaprie ani inšpiráciu nezávislou gitarovou scénou 90. rokov, na pódiu nosí miesto saka tričká My Bloody Valentine a jeho zatiaľ posledným dielom je spomienka na Lou Reeda Drone For Lou.

Sto permanentiek na oba večery v cene 15 eur je k dispozícii na tejto stránke v sekcii vstupenky. Po ich vypredaní stúpne cena permanentky na 20 eur, zároveň sa dostanú do predaja aj lístky na jednotlivé podujatia – vstupenka na Frahma bude stáť 15, na Irisarriho 10 eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *