Tento rok opäť nová hudba s Melos Étos

Posted · 3 komentáre

Dva roky uplynuli ako voda a máme tu nový ročník festivalu Melos Étos, ktorý začína už 8.11. Nebudem sa tajiť, že pre mňa je jedným so základných festivalov – práve svojou modernou dramaturgiou a orientáciou.

Bude sa načo tešiť. Keďže doteraz žiadna tlačová správa neprešla uvádzam aspoň link na tohtoročný program. Som rád , že si vypočujeme diela Ligetiho, Kurtága, Beriu, Zeljenku, Paríka i Beneša. Teším sa na Buffovcov. Dcérka sa práve pripravuje na štátnice s Doriana Graya máme dôvod stráviť večer spolu. Uvidíme sa.

Program Melos Étos 2013

btw Keď sa pozerám na programy BHS, SF, Konvergencií, Melos Étos, organových festivalov, keď vidím to množstvo veľmi kvalitnej a cenovo dostupnej hudby nielen v klasických žánroch ale i v jazze, alternatíve, podlinkoch začínam nechápať to vyplakávanie ľudí nad nedostatkom kultúry. Stále viac mám pocit, že je oveľa jednoduchšie byť lenivý, prísť z práce, sedieť doma pred TV a vyplakávať nad nedostatkom kultúry. Čo to z nás tie komerčné médiá a marketing za 20 rokov urobili. Lenivé otupené nenáročné ovce.

3 Responses to "Tento rok opäť nová hudba s Melos Étos"
  1. VinylWorld píše:

    btw viete, že autorom názvu Melos Étos je slovenský skladateľ Roman Berger, ktorého dielo si môžeme tiež na festivale vypočuť?

  2. I kachnic píše:

    Čo odporúčaš na Melos Étos zažiť naživo ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *