Milé a sympatické Hudobné Kakao

Posted · Add Comment

Struna_a_slak_poster

Milí priatelia Konvergencii,

srdečne pozývame vás a vaše deti na prvý zo série detských interaktivnych koncertov – Hudobne kakao, ktoré organizujú Konvergencie v spolupráci s Design factory. Táto aktivita je natoľko prínosná a milá, že vás tiež poprosíme abyste dali o nej vedieť všetkým, ktorí majú malé deti.

 

STRUNA A SLAK

nedela | 24. 03. 2013 | 15.30 | design factory

 

Prvý koncert bude patriť práve sláčikovým nástrojom. Deti sa na ňom dozvedia, aké sláčikové nástroje poznáme, ako vznikajú, z čoho sa vyrába struna a z čoho slák, ako pomocou nich vzniká hudba, či ako si doma vyrobiť vlastný nástroj. Koncertom budu sprevadzať vynikajúci slovenskí hudobníci:

  • Marian Svetlik (husle)
  • Stano Paluch (husle)
  • Peter Vrbincik (viola)
  • Jozef Luptak (violoncelo)
  • Richard Gaspar (kontrabas)

 

Koncert je určený najmä deťom prvého stupňa základnej školy, vítaný je však ktokoľvek, kto má rád hudbu.

Vstupenky v cene 3 € si mozete zakupit v design factory, pripadne si ich rezervovat vopred mailom na info@designfactory.sk.

Rezervovane vstupenky je potrebne vyzdvihnut si minimalne 1 hodinu pred koncertom.

Tesime sa na vas J

 O projekte

Hudobne kakao je seria koncertov pre deti, ktore pripravujeme v spolupraci s uz tradicnym priestorom nasho festivalu a jeho teamom – design factory. V tomto roku ich planujeme zrealizovat sest. Koncerty prebiehaju pod vedenim vynikajucich hudobnikov, ktori sa dlhodobo venuju hudbe a hudobnej vychove. Kazdy koncert ma svoju originalnu temu, ktora hravou formou predstavi detom a ich rodicom rozne hudobne zanre, nastroje a hudobne prvky. Cielom projektu je podporit v detoch zaujem o hudbu a ponuknut rodicom inspiracie ako viest deti k hudbe.

Pridanou hodnotou koncertov bude aj originalny pracovny zosit, ktory zhrnie detom ich koncertne zazitky z celeho roka. Kazdy maly host dostane na koncerte seriu pracovnych listov suvisiacich s danou temou. Postupne si tak naplni a kreativne dotvori vlastny hudobny pracovny zosit.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *