Hugo Kauder Trio v Malej sále Slovenskej filharmónie – 17.4.

Posted · 1 Comment

Hugo Kauder Trio – komorné zoskupenie v netradičnom zložení – Ivan Danko, hoboj, Róbert Lakatoš, viola,Ladislav Fančovič, klavír – je na slovenskej hudobnej scéne už tretí rok.  V utorok 17. apríla sa predstaví návštevníkom komorných koncertov  v Malej sále Slovenskej filharmónie. Netradičné je nielen nástrojové zoskupenie súboru, ale tiež jeho repertoár. Dramaturgicky sa členovia tria zameriavajú na diela skladateľov židovského pôvodu, ktorých  hudba po 2. sv. vojne upadla do zabudnutia. Patrí medzi ne aj Serenáda f mol op. 73 Roberta Kahna (1865-1951), nemeckého skladateľa, ktorá zaznie na utorkovom koncerte.   Netradičné nástrojové zoskupenie je tiež výzvou  pre súčasných skladateľov – tentokrát v premiére  zaznie Trio pre hoboj, violu a klavír Ladislava Kupkoviča.

Program doplnia komorné diela –  Schilflieder, 5 Fantazijných skladieb pre klavír, hoboj a violu op. 28 Augusta  Klughardta ( 1847 – 1902) Dve rapsódie pre hoboj, violu a klavír Charlesa Martina Loefflera ( 1861 – 1935). Koncert začne o 19.00 h.

One Response to "Hugo Kauder Trio v Malej sále Slovenskej filharmónie – 17.4."
  1. Petere píše:

    Gratulujeme p. Kupkovičovi k veľmi príjemnému a zdarilému dielu. Kombinácia hoboj, viola a klavír je skutočne zvukomalebná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *