OpenJazzFest 2016 má kompletný program oboch festivalových dní

Posted · Add Comment

Bratislava/Nové Mesto nad Váhom, 29. júna 2016

Letný jazzový openair festival OpenJazzFest doplnil program o ďalšie mená do svojho dvojdenného programu, ktoré sa predstavia v amfiteátri na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom na už 9. ročníku tohto už tradične obľúbeného festivalu. „Line Up máme kompletný, tak sa  môžeme už len sústrediť na doladenie organizácie a skvalitnenie služieb pre návštevníkov„ hovorí Tibor Zelenay , dramaturg a riaditeľ festivalu.

Sobotný večer aj so švajčiarskou špičkou alternatívneho elektrojazzu – BRINK MAN SHIP

Vedúcou osobnosťou elektrojazzovej formácie Brink Man Ship je Švajčiar narodený v Kamerune – Jan Galega Brönnimann. Je známy ako inovatívny hráč na dychové nástroje, hlavne však na bass klarinet a soprán saxofón. Ako skladateľ a inštrumentalista spolupracoval aj s kapelami Nils Petter Molvær, Sidsel Endresen, Pierre Favre, Saadet Türköz, Eddie Floyd, Aly Keita a Kenny Werner.

https://www.youtube.com/watch?v=bJNl_IltkoA&feature=plcp

https://www.youtube.com/watch?v=iGp_vyHbNB8&feature=plcp

Záver festivalu obstará americká soul-funková diva Shayna Steele

„O angažovanie Shayny sme sa pokúšali už minulý rok, sme radi že nám to nakoniec vyšlo v tomto roku , veľmi sa na jej vystúpenie tešíme, bude to určite skvelý záverečný koncert festivalu „ konštatuje riaditeľ festivalu Tibor Zelenay. Rodáčka z Kalifornie , ktorá počas svojej pestrej kariéry spolupracovala s hviezdami ako Snarky Puppy, Lizz Wright, Natasha Bedingfield, John Legend, Queen Latifah, Rihanna, či Kelly Clarkson sa vydala na sólovú dráhu v roku 2004 a pevne zakotvila v soul-funkovej scéne nielen v USA , ale je známa už aj z účinkovania v Európe. Na festival príde so svojou americkou kapelou a predvedie program z jej druhého sólového albumu.

https://www.youtube.com/watch?v=gsGHkUeTc_w

https://www.youtube.com/watch?v=snKXzaUiLH0

Sprievodná akcia festivalu – výstava karikatúr aj s hudobným programom

Súčasťou festivalu bude aj výstava karikatúr autorov z krajín V4 pod názvom „KARIKATÚRA A JAZZ“ , ktorá je realizovaná za podpory fondu V4 – http://visegradfund.org/home/ a súčasťou výstavy budú aj hudobný hostia , v piatok 22.júla to bude „Duo Deši“ z ČR a v sobotu 23.júla maďarský jazzový gitarista „Roland Balogh“.

OpenJazzFest počas predošlých ročníkov privítal viac ako 20 tisíc návštevníkov. Už tradične je festival miestom, kde sa stretávajú všetky generácie – všetci v dobrej pohode a krásnom prírodnom prostredí pri jazere. Deviaty ročník sa uskutoční 22.- 23. Júla 2016, pričom brány festivalu so otvoria pre návštevníkov každý deň od 17:30 hodiny, vernisáž výstavy začne od 18:00 a koncertný program už tradične od 19:00 hodiny.

Informácie a vstupenky:

http://www.openjazzfest.sk/sk ,   www.ticketportal.sk

Facebook:

https://www.facebook.com/pages/Open-Jazz-Fest

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *